
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
770101-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN PLUG HSG 12POS 5.03MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.387
1.387
10
1.29675
12.9675
25
1.24868
31.217
50
1.23652
61.826
100
1.11587
111.587
250
1.079694
269.9235
500
0.983193
491.5965
1000
0.88066
880.66
2500
0.820334
2050.835
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.198" (5.03mm) |
| Series | Commercial .093" Pin and Socket |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.198" (5.03mm) |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Number of Rows | 3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 770101 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 12 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |