
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
770326-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 3POS 3.68MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.57095
5.7095
25
0.56848
14.212
50
0.54948
27.474
100
0.460655
46.0655
250
0.431908
107.977
500
0.407911
203.9555
1000
0.357514
357.514
2500
0.338314
845.785
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.145" (3.68mm) |
| Series | Commercial .062" Pin and Socket |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | - |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 770326 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 3 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |