
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
770582-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG HSG 14POS 4.14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4915
1.4915
10
1.3604
13.604
25
1.3205
33.0125
50
1.30701
65.3505
100
1.21315
121.315
250
1.193086
298.2715
500
1.085831
542.9155
1000
0.971888
971.888
2500
0.898158
2245.395
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | White |
| Pitch | 0.163" (4.14mm) |
| Series | Mini-Universal MATE-N-LOK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.163" (4.14mm) |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 770582 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Number of Positions | 14 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |