
Bourns Inc.
Product No:
77F220K-TR-RC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 22UH 410MA 900 MOHM TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.25555
2.5555
25
0.22344
5.586
50
0.19133
9.5665
100
0.175465
17.5465
250
0.159524
39.881
500
0.149948
74.974
1000
0.114855
114.855
2500
0.108471
271.1775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | 77F |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 60 @ 2.52MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 22 µH |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm) |
| Base Product Number | 77F |
| DC Resistance (DCR) | 900mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 410 mA |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 9.9MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 2.52 MHz |