840002AGLF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
840002AGLF
Package:
16-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC FREQ SYNTH 16TSSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes with Bypass
Type Frequency Synthesizer
Input LVCMOS, LVTTL, Crystal
Output LVCMOS, LVTTL
Series FemtoClock®
Package Tube
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 226.67MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 840002A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:2
Operating Temperature 0°C ~ 70°C