840004AGI-01LFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
840004AGI-01LFT
Package:
20-TSSOP
Description:
IC FREQ SYNTH 20TSSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes with Bypass
Type Frequency Synthesizer
Input LVCMOS, LVTTL, Crystal
Output LVCMOS, LVTTL
Series FemtoClock®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 175MHz
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.465V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 840004A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 2:4
Operating Temperature -40°C ~ 85°C