840021AGLFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
840021AGLFT
Package:
8-TSSOP
Description:
IC CLK/FREQ SYNTH 8TSSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Type Clock/Frequency Synthesizer, Clock Generator
Input Crystal
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 125MHz
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.465V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 840021A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:1
Operating Temperature 0°C ~ 70°C