8402AYLFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
8402AYLFT
Package:
32-TQFP (7x7)
Description:
IC FREQ SYNTH 32TQFP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes with Bypass
Type Frequency Synthesizer
Input Crystal
Output LVCMOS, LVTTL
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-LQFP
Product Status Obsolete
Frequency - Max 350MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 8402A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:2
Operating Temperature 0°C ~ 70°C