843001AK-40LF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
843001AK-40LF
Package:
16-VFQFPN (3x3)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC FREQ SYNTH 16VFQFPN
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL No
Type Frequency Synthesizer
Input Crystal
Output LVCMOS, LVPECL, LVTTL
Series FemtoClock®
Package Tray
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-VFQFN Exposed Pad
Product Status Obsolete
Frequency - Max 106.25MHz
Voltage - Supply 2.375V ~ 2.625V
Divider/Multiplier No/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 843001A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:2
Operating Temperature 0°C ~ 70°C