843002AG-01LFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
843002AG-01LFT
Package:
20-TSSOP
Description:
IC FREQ SYNTH 20TSSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes with Bypass
Type Frequency Synthesizer
Input Crystal
Output LVPECL
Series FemtoClock®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 170MHz
Voltage - Supply 2.97V ~ 3.63V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 843002A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:2
Operating Temperature -30°C ~ 85°C