84330AV-02LF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
84330AV-02LF
Package:
28-PLCC (11.51x11.51)
Description:
IC FREQ SYNTH 28PLCC
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Type Frequency Synthesizer
Input LVCMOS, LVTTL, Crystal
Output LVPECL
Series -
Package Tube
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-LCC (J-Lead)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 700MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 84330A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 2:1
Operating Temperature 0°C ~ 70°C