843441AM-150LF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
843441AM-150LF
Package:
8-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLK GEN SAS/SATA 8SOIC
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Input Crystal
Output LVPECL
Series FemtoClock®
Package Tube
Main Purpose SAS, SAS-2, SATA CPU
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 150MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Number of Circuits 1
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:1
Operating Temperature 0°C ~ 70°C