843801AG-24LFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
843801AG-24LFT
Package:
8-TSSOP
Description:
IC FREQ SYNTH 8TSSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Type Frequency Synthesizer
Input Crystal
Output LVPECL
Series FemtoClock®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status Active
Frequency - Max 405MHz
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.465V
Divider/Multiplier Yes/Yes
Number of Circuits 1
Base Product Number 843801A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:1
Operating Temperature 0°C ~ 70°C