844011AGLFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
844011AGLFT
Package:
8-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLOCK GENERATOR 8TSSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Type Clock Generator
Input Crystal
Output LVDS
Series FemtoClock®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 106.25MHz
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.465V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:1
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)