844252AG-04LFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
844252AG-04LFT
Package:
16-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes with Bypass
Type Clock/Frequency Synthesizer, Clock Generator
Input LVCMOS, LVTTL, Crystal
Output LVDS
Series FemtoClock®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 187.5MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 844252A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 2:2
Operating Temperature 0°C ~ 70°C