8442AKI-90LF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
8442AKI-90LF
Package:
32-VFQFPN (5x5)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLK/FREQ SYNTH 32VFQFPN
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes with Bypass
Type Clock/Frequency Synthesizer, Fanout Distribution, Multiplexer
Input LVCMOS, LVTTL, Crystal
Output LVDS
Series -
Package Tray
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-VFQFN Exposed Pad
Product Status Obsolete
Frequency - Max 700MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 8442A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 2:2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C