844441DMI-300LFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
844441DMI-300LFT
Package:
8-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC GENERATR CLK SAS/SATA 8SOIC
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Input Crystal
Output LVDS
Series FemtoClock®
Package Tape & Reel (TR)
Main Purpose SAS, SAS-2, SATA CPU
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 300MHz
Voltage - Supply 2.375V ~ 2.625V
Number of Circuits 1
Base Product Number 844441D
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C