
Qualtek
Product No:
850-10/003
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LINE FILTER 115/250VAC 10A CHASS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.7125
19.7125
10
19.09595
190.9595
30
18.480036
554.40108
40
17.864038
714.56152
80
16.015936
1281.27488
230
15.399994
3541.99862
440
15.091985
6640.4734
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Qualtek |
| Series | 850 |
| Current | 10 A |
| Package | Tray |
| Inductance | L1 - 1.2mH, L2 - 40µH |
| Filter Type | Single Phase |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Two Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, UR, VDE |
| Termination Style | Quick Connect |
| Voltage - Rated AC | 115V, 250V |
| Voltage - Rated DC | - |
| Base Product Number | 850-10 |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |