
Qualtek
Product No:
851-05/006
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
LINE FILTER 115/250VAC 5A CHAS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.7565
9.7565
10
8.5367
85.367
33
8.048799
265.610367
66
7.560993
499.025538
99
6.82935
676.10565
231
6.585428
1521.233868
462
6.341516
2929.780392
957
6.097622
5835.424254
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Qualtek |
| Series | 851 |
| Current | 5 A |
| Package | Tray |
| Inductance | 2.9mH |
| Filter Type | Single Phase |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Single Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, UR, VDE |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Rated AC | 115V, 250V |
| Voltage - Rated DC | - |
| Base Product Number | 851-05 |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |