
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
85826-121LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN HEADER 24POS PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.795
5.795
10
5.23925
52.3925
25
4.9495
123.7375
50
4.82885
241.4425
100
4.58736
458.736
250
4.104456
1026.114
500
3.863023
1931.5115
1000
3.380148
3380.148
2500
3.211133
8027.8325
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Color | Natural, White |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | Metral® |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 4 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | - |
| Connector Style | - |
| Connector Usage | - |
| Number of Columns | - |
| Base Product Number | 85826 |
| Number of Positions | 24 |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Layout, Typical | - |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |