
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
86091326114765V1LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN DIN RCPT 64POS PCB GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.819
3.819
16
3.468688
55.499008
32
3.285518
105.136576
48
3.209024
154.033152
80
3.05615
244.492
240
2.674174
641.80176
448
2.597766
1163.799168
960
2.215742
2127.11232
2400
2.062934
4951.0416
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Style | B |
| Series | 8609 |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Termination | Solder |
| Level, Class | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 86091326114 |
| Number of Positions | 64 |
| Current Rating (Amps) | 1.5A |
| Material - Insulation | Polyester Thermoplastic |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Finish Thickness | - |
| Number of Positions Loaded | 32 |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |