
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
86092325313755ELF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN DIN HDR 32POS PCB RA GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7005
1.7005
16
1.47725
23.636
32
1.414607
45.267424
48
1.383038
66.385824
80
1.320148
105.61184
240
1.194464
286.67136
448
1.100157
492.870336
960
0.942998
905.27808
2400
0.880128
2112.3072
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Style | B/2 (1/2 B) |
| Series | 8609 |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Termination | Solder |
| Level, Class | 2 |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 86092325313 |
| Number of Positions | 32 |
| Current Rating (Amps) | 1.5A |
| Material - Insulation | Polyester Thermoplastic, Glass Filled |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Finish Thickness | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |