8633AF-01LFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
8633AF-01LFT
Package:
28-SSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC FANOUT DIST 28SSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes with Bypass
Type Fanout Distribution, Multiplexer, Zero Delay Buffer
Input HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Output LVPECL
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 700MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 8633A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 2:3
Operating Temperature 0°C ~ 70°C