
Weidmüller
Product No:
8670750000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 10-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.7095
5.7095
10
4.3472
43.472
25
4.07208
101.802
50
3.61969
180.9845
100
3.54103
354.103
250
3.265644
816.411
500
2.95089
1475.445
1000
2.616462
2616.462
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | Z |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 25 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 32 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 6.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |