
WAGO Corporation
Product No:
870-556
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
TRIPLE-DECK TERMINAL BLOCK; 6-CO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.5355
10.5355
10
9.02785
90.2785
25
8.61536
215.384
50
7.74459
387.2295
100
7.3321
733.21
250
6.644718
1661.1795
500
6.186476
3093.238
1000
5.842776
5842.776
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 3; Connected |
| Stripping Length | 6mm ~ 7mm |
| Terminal - Width | 5.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 6 |
| Material - Insulation | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |