
WAGO Corporation
Product No:
870-684
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
3-CONDUCTOR THROUGH TERMINAL BLO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.9545
2.9545
10
2.2515
22.515
25
2.10938
52.7345
50
1.87492
93.746
100
1.834165
183.4165
250
1.691532
422.883
500
1.528474
764.237
1000
1.355251
1355.251
5000
1.273741
6368.705
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 6mm ~ 7mm |
| Terminal - Width | 5.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |