
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
87133-5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3085
2.3085
10
2.05485
20.5485
25
2.04478
51.1195
50
2.02369
101.1845
100
1.85687
185.687
250
1.846458
461.6145
500
1.679524
839.762
1000
1.502188
1502.188
2500
1.387437
3468.5925
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | AMPMODU |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 87133 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyester, Glass Filled |
| Number of Positions | 10 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |