
Weidmüller
Product No:
8731700000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 12-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.688
6.688
10
5.09485
50.9485
25
4.77166
119.2915
50
4.24156
212.078
100
4.14941
414.941
250
3.826676
956.669
500
3.457848
1728.924
1000
3.065964
3065.964
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Beige |
| Series | W |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |