
Weidmüller
Product No:
8731710000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 12-30AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.638
7.638
10
6.0192
60.192
25
5.72546
143.1365
50
5.19707
259.8535
100
4.99149
499.149
250
4.404238
1101.0595
500
4.110631
2055.3155
1000
3.817014
3817.014
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Blue |
| Series | W |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Switch, Knife |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |