
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
87456-5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.349
1.349
10
1.235
12.35
25
1.19814
29.9535
50
1.18617
59.3085
100
1.100955
110.0955
250
1.082696
270.674
500
0.985359
492.6795
1000
0.881961
881.961
2500
0.815052
2037.63
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | AMPMODU Mod IV |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 87456 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Number of Positions | 10 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |