87604AGILFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
87604AGILFT
Package:
28-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLK GEN PCI/PCI-X 28-TSSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Input LVCMOS, LVTTL, Crystal
Output LVCMOS, LVTTL
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Main Purpose PCI Express (PCIe)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-TSSOP (0.240", 6.10mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 167.67MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Number of Circuits 1
Base Product Number 87604A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 2:5
Operating Temperature -40°C ~ 85°C