
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
87922-1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6075
4.6075
10
4.0356
40.356
25
3.92958
98.2395
50
3.84503
192.2515
100
3.61266
361.266
250
3.591532
897.883
500
3.359124
1679.562
1000
2.999967
2999.967
2500
2.788706
6971.765
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | AMPMODU Mod IV |
| Package | Bulk |
| Features | Strain Relief |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 87922 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Number of Positions | 10 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |