
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
87922-3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN RCPT HSG 14POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.6785
6.6785
10
5.82255
58.2255
25
5.66922
141.7305
50
5.51608
275.804
100
5.17902
517.902
250
5.148354
1287.0885
500
4.841884
2420.942
1000
4.320932
4320.932
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | AMPMODU Mod IV |
| Package | Bulk |
| Features | Strain Relief |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 87922 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Number of Positions | 14 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |