87946AYI-147LFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
87946AYI-147LFT
Package:
32-TQFP (7x7)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLOCK GENERATOR 32TQFP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL No
Type Clock Generator
Input LVCMOS, LVTTL
Output LVCMOS, LVTTL
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-LQFP
Product Status Obsolete
Frequency - Max 250MHz
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 87946A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 2:10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C