
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
87977-4
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6625
1.6625
10
1.51905
15.1905
25
1.47364
36.841
50
1.45882
72.941
100
1.354035
135.4035
250
1.331596
332.899
500
1.211915
605.9575
1000
1.084738
1084.738
2500
1.00244
2506.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | AMPMODU Mod IV |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 87977 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Number of Positions | 12 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |