
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
88945-102LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT 24POS EDGE MNT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.313
4.313
10
3.91685
39.1685
25
3.70918
92.7295
50
3.62311
181.1555
100
3.45059
345.059
250
3.019252
754.813
500
2.932973
1466.4865
1000
2.501654
2501.654
2500
2.329124
5822.81
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | Metral® B |
| Package | Tube |
| Features | Board Guide, Spacer |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 4 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 1000V |
| Connector Style | - |
| Connector Usage | - |
| Number of Columns | - |
| Base Product Number | 88945 |
| Number of Positions | 24 |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Contact Layout, Typical | - |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |