
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
89047-112LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT 30POS EDGE MNT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.978
4.978
10
4.51915
45.1915
25
4.2807
107.0175
50
4.18095
209.0475
100
3.981925
398.1925
250
3.484182
871.0455
500
3.384641
1692.3205
1000
2.886898
2886.898
2500
2.687797
6719.4925
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | Metral® B |
| Package | Tube |
| Features | Board Guide, Spacer |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 5 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 1000V |
| Connector Style | - |
| Connector Usage | - |
| Number of Columns | - |
| Base Product Number | 89047 |
| Number of Positions | 30 |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Contact Layout, Typical | - |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |