
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
89947-106LF
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT 6POS IDC 28AWG GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.931
0.931
10
0.78755
7.8755
25
0.75506
18.8765
50
0.7391
36.955
100
0.706895
70.6895
250
0.642656
160.664
500
0.578398
289.199
1000
0.51414
514.14
2500
0.465937
1164.8425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Color | Black |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Series | Minitek® 2.00mm |
| Package | Tube |
| Features | Feed Through |
| Wire Type | Ribbon Cable |
| Wire Gauge | 28 AWG |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Cable Termination | IDC |
| Base Product Number | 89947 |
| Number of Positions | 6 |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |