8N3DV85BC-0140CDI8
Renesas Electronics America Inc
Product No:
8N3DV85BC-0140CDI8
Package:
6-CLCC (7x5)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
Type VCXO
Count -
Series FemtoClock® NG
Package Tape & Reel (TR)
Frequency 133.333333MHz, 140MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-CLCC
Product Status Active
Current - Supply 120 mA
Voltage - Supply 2.375V ~ 2.625V
Base Product Number 8N3DV85
Operating Temperature -40°C ~ 85°C