
Renesas Electronics America Inc
Product No:
8T49N028-010NLGI
Manufacturer:
Package:
48-VFQFPN (7x7)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLOCK SYNTHESIZER 48VFQFPN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.4925
12.4925
10
11.4817
114.817
25
11.00632
275.158
80
9.697362
775.78896
260
9.221394
2397.56244
520
8.626456
4485.75712
1040
7.91254
8229.0416
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes with Bypass |
| Input | Crystal |
| Output | LVPECL |
| Series | FemtoClock® NG |
| Package | Tray |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 156.25MHz |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.465V |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 8T49N028 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 48-VFQFPN (7x7) |
| Differential - Input:Output | No/Yes |