
Renesas Electronics America Inc
Product No:
8T49N243NLGI
Manufacturer:
Package:
40-VFQFPN (6x6)
Batch:
-
Description:
IC JITTER ATTEN 40VFQFPN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.583
10.583
10
9.5589
95.589
25
9.1143
227.8575
80
7.913861
633.10888
230
7.5582
1738.386
490
6.8913
3376.737
980
6.0021
5882.058
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes with Bypass |
| Type | Jitter Attenuator |
| Input | HCSL, LVCMOS, LVDS, LVHSTL, LVPECL, Crystal |
| Output | HSCL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Series | FemtoClock® NG |
| Package | Tray |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Not For New Designs |
| Frequency - Max | 1GHz |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.465V |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 8T49N243 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 40-VFQFPN (6x6) |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |