91-NWA12H-CAO
Visual Communications Company - VCC
Product No:
91-NWA12H-CAO
Description:
PMI .290" 12VDC HI-HAT PIN AMBER
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 20
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Visual Communications Company - VCC
Type LED
Series 90
Current 20mA
Package Bulk
Ratings DC
Voltage 12V
Features -
Lens Size -
Lamp Color Amber
Lens Color Amber
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle 30°
Product Status Active
Lens Transparency Clear
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 592nm
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating 7500mcd
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)