924217-32-33-I
3M
Product No:
924217-32-33-I
Description:
CONN HDR 33POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.800mm)
Base Product Number 924217
Number of Positions 33
Length - Overall Pin 0.980" (24.892mm)
Length - Stack Height 0.630" (16.000mm)
Length - Post (Mating) 0.240" (6.100mm)