926121-01-18-I
3M
Product No:
926121-01-18-I
Manufacturer:
3M
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Mfr 3M
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series 929
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.355" (9.017mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Obsolete
Base Product Number 926121
Number of Positions 18
Length - Overall Pin 0.845" (21.463mm)
Length - Stack Height 0.390" (9.900mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)