929500-01-10-RK
3M
Product No:
929500-01-10-RK
Description:
CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 188
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Number of Rows 1
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Insulation Height 0.110" (2.79mm)
Number of Positions 10
Row Spacing - Mating -
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.130" (3.30mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Contact Finish - Mating Tin
Contact Length - Mating 0.295" (7.49mm)