929648-01-34-I
3M
Product No:
929648-01-34-I
Description:
CONN HEADER R/A 34POS 2.54MM
Number of Rows 1
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Insulation Height 0.115" (2.92mm)
Ingress Protection -
Base Product Number 929648
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester, Glass Filled
Number of Positions 34
Row Spacing - Mating -
Contact Finish - Post Gold
Contact Length - Post 0.110" (2.79mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Contact Finish - Mating Gold
Contact Length - Mating 0.235" (5.97mm)