951404-9061106-AR
3M
Product No:
951404-9061106-AR
Description:
CONN HDR 4POS 0.079 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.800mm)
Product Status Obsolete
Base Product Number 951404
Number of Positions 4
Length - Overall Pin 0.543" (13.800mm)
Length - Stack Height 0.201" (5.100mm)
Length - Post (Mating) 0.232" (5.900mm)