951419-9011106-AR
3M
Product No:
951419-9011106-AR
Description:
CONN HDR 19POS 0.079 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.800mm)
Product Status Obsolete
Base Product Number 951419
Number of Positions 19
Length - Overall Pin 0.469" (11.900mm)
Length - Stack Height 0.201" (5.100mm)
Length - Post (Mating) 0.157" (4.000mm)