951426-9010806-AR
3M
Product No:
951426-9010806-AR
Description:
CONN HDR 26POS 0.079 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.079" (2.00mm)
Series 951
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.800mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Obsolete
Base Product Number 951426
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height 0.157" (4.000mm)
Length - Post (Mating) 0.157" (4.000mm)