951466-2012009-AR-TP
3M
Product No:
951466-2012009-AR-TP
Manufacturer:
3M
Description:
CONN HDR 66POS 0.079 STACK SMD
User Guide
Mfr 3M
Color Black
Pitch 0.079" (2.00mm)
Series 951
Package Tube
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Obsolete
Base Product Number 951466
Number of Positions 66
Length - Overall Pin 0.606" (15.400mm)
Length - Stack Height 0.449" (11.400mm)
Length - Post (Mating) 0.157" (4.000mm)